Prohledejte stránku napsáním klíčového slova (ZAVŘÍT (ESC))

Skip to Content

Piliere našej spoločnosti

SPOZNAJTE NAŠU SPOLOČNOSŤ

Naša spoločnosť sa opiera o dlhú históriu a je neoddeliteľnou súčasťou valašského regiónu.

Naše výrobky sú typickým regionálnym produktom, ktorý tento kraj preslávil ďaleko za hranicami našej krajiny. Vnímame našu spoločenskú a historickú zodpovednosť a staviame našu spoločnosť na pevných základoch.

História

Spoločnosť RUDOLF JELÍNEK nadväzuje na viac ako 400-ročnú tradíciu výroby destilátov na Valašsku. Prvý písomný doklad o existencii pálenice sa nachádza v urbári vizovického panstva z roku 1585. Vďaka priaznivým klimatickým podmienkam sa práve vo vizovickom regióne mimoriadne darí predovšetkým slivkám – preto ich pestovanie a následne spracovanie vždy tvorilo dôležitú súčasť obživy miestnych roľníkov. Na konci 19. storočia nastáva rozmach miestnych páleníc... Skúsenosti našich destilatérov na tieto tradície nadväzujú a sú v nich hlboko zakorenené.

VIAC O HISTÓRII

Ovocie a sady

Starostlivý výber ovocia a následné spracovanie surovín tradičnými postupmi na moderných zariadeniach, to je naša základná filozofia. Založenie slivkového sadu v roku 2003 a jeho postupné rozširovanie tak bolo prirodzeným vývojom. Nielenže vďaka páleniu z vlastného ovocia získavame väčšiu kontrolu nad kvalitou vstupných surovín, ale vraciame krajine aj prirodzený ráz, ktorý bol ešte na začiatku 20. storočia, kedy na vizovických stráňach rástlo 70 tisíc predovšetkým slivkových stromov. Výsadba prebieha rovnako v Bulharsku a v Chile, kde sídlia naše spoločnosti.

VIAC O NAŠICH SADOCH

Destilačné zariadenia

Moderné dvojplášťové medené kotle spoločnosti Arnold Holstein, presné výrobné procesy overené desaťročiami, sú zárukou trvalej kvality našich destilátov.

VIAC O VÝROBE

Poctivé remeslo a skúsenosti

Ani najlepšie technológie sa neobídu bez skúsených kolegov a odborníkov naprieč všetkými profesiami. Bez ľudí, ktorí majú profesionálne vzdelanie a skúsenosti...

Export

Popularizáciu ovocných destilátov vo svete cítime ako naše poslanie – nadväzujeme na úspešnú obchodnú činnosť Rudolfa Jelínka z 30. rokov 20. storočia, kedy sa mu po prvýkrát v roku 1934 podarilo vyviezť kosher destiláty do USA po skončení prohibície a začal tak šíriť značku RUDOLF JELÍNEK vo svete. Sme hrdí, že sa nám darí na tieto úspechy nadviazať a ďalej ich prehlbovať. S budovaním značky na svetovom trhu pomáhajú dcérske podniky, ktoré fungujú pod záštitou spoločnosti R.JELINEK GROUP SE.

VIAC O EXPORTE

Vlajková loď

Našou vlajkovou loďou bola a stále je slivovica – trikrát pálená, tri roky starená. Vyrábame ju pre vás vo viacerých variantoch – klasickej čírej, zlatej starenej v dubových sudoch, jednoodrodové ročníkové a kosher. V ponuke však máme omnoho širšie portfólio ovocných destilátov tej najvyššej kvality – hruškovicu, marhuľovicu, čerešňovicu či jablkovicu, ale taktiež menej obvyklé pálenky z pôvodného tradičného ovocia (oskoruša, mirabelka alebo planá trnka a ďalšie). Naše originál produkty spoznáte ľahko – podľa typickej fľaše, ktorú nazývame „budík“.

NAŠE PORTFÓLIO

Príďte sa k nám pozrieť

Radi sa delíme o to, čo robíme – navštívte nás a načerpajte pravú atmosféru miesta, kde vznikajú tie pravé ovocné destiláty.

NAVŠTÍVTE NÁS
to-topto-top