Prohledejte stránku napsáním klíčového slova (ZAVŘÍT (ESC))

Skip to Content

WHISKY

Ponuku whisky tvorí predovšetkým najstaršia česká značka whisky GOLDCOCK – chuť tejto whisky je jemná s drevito-vanilkovým záverom a nádychom rašelinového dymu, ktorý sa používa na sušenie sladu. História tejto whisky sa píše už od roku 1978 a v posledných rokoch zažíva doslova renesanciu, predovšetkým medzi znalcami dobrej whisky. Viac informácií získate na goldcock.cz.

 

Do našej ponuky patrí aj írska Hyde whiskey, pomenovaná na počesť prvého írskeho prezidenta Douglasa Hydea. Meno rodiny HYDE sa spája s írskym nápojovým biznisom po viac ako 12 generácií už od roku 1640. Nezávislé dozrievanie a finišovanie skvelej írskej whiskey pod úradným dohľadom v tzv. bonded warehouses je vysoko váženou tradíciou. Viac informácií získáte na hydewhiskey.ie

GOLDCOCK WHISKY

GOLDCOCK je najstaršia značka českej whisky. Vyrába sa už od roku 1969, avšak vo vizovickej likérke sa destiluje až od roku 2008. Odvtedy zaznamenala značka mnoho úspechov doma aj za našimi hranicami. V ponuke, ktorá už každoročne predstavuje novinku, je viac druhov single malt a single cask whisky aj tzv. experimentálnej série s najrôznejším finishom. Niektoré edície sa bohužiaľ celkom vypredali.

Prvé riadky príbehu whisky GOLDCOCK boli napísané v 70. rokoch minulého storočia v Tešeticiach neďaleko Olomouca. Jej novodobá renesancia je ale spätá s vizovickou pálenicou RUDOLF JELÍNEK, kde sa na jeseň roku 2013 začala písať úplne nová kapitola histórie tejto rýdzo českej whisky.

GOLDCOCK Whisky | E-SHOP rjelinek.sk

HYDE Whiskey

V HYDE starostlivo ručne vyberajú len tie najlepšie írske whiskey, vyrobené len tými najlepšími írskymi pálenicami, ktoré potom finišujú v starých dubových sudoch získavaných priamo z páleníc a vinárstiev po celom svete.

HYDE Irish Whiskey dozrieva k dokonalosti v idylickej krajine County Cork, na Divokej Atlantickej ceste na pobreží juhozápadného Írska. Teplý Golfský prúd poskytuje Corku dokonalú oceánsku mikroklímu.

Vďaka špecifickému vypaľovaniu starých dubových sudov vzniká whiskey, ktorá má bohatý charakter a skutočne unikátnu chuť.

HYDE Whiskey | E-SHOP rjelinek.sk
to-topto-top