Prohledejte stránku napsáním klíčového slova (ZAVŘÍT (ESC))

Skip to Content

RUMY

Ušľachtilý nápoj, ktorý bol kedysi pitím námorníkov, pirátov či otrokov. Dnes o rume môžeme hovoriť ako o prémiovom alkohole, ktorý si postupne získava popularitu po celom svete. Ponúka mnoho rôznych druhov so širokou paletou chutí pre každého. V našej ponuke nájdete značky Albert Michler, Austrian Empire Navy Rum, Ron Espero, Gold of Mauritius.
Z francúzskeho Martiniku zasa privážame rumy Saint James zastupujúce kategóriu rhum agricole. Sú medzi nimi rumy často používané do kokteilov, ale aj exkluzívne starené rumy pre výnimočné príležitosti.
Rakúska značka Stroh ponúka tzv. spiced rumy, ktoré sú populárne predovšetkým v zimnom období na príprave horúcich alkoholických nápojov, a The Rum Factory funguje ako nezávislý bottler, ktorý chce ukázať špeciality rumového sveta v novom svetle.

ALBERT MICHLER

Albert Michler nadväzuje na tradíciu jednej z najstarších destilérok bývalého Rakúska-Uhorska. Spoločnosti Albert Michler, založenej v roku 1863 v Sliezsku v obci Buchsdorf v rakúskej monarchii, bolo dovolené používať titul C&K „dodávateľ pre cisársky a kráľovský dvor a bola tiež hlavným dodávateľom rumu pre rakúske cisárske námorníctvo. Albert Michler bol jedným z prvých distribútorov pravého jamajského rumu v strednej Európe. Dnešné portfólio spoločnosti je založené na využívaní excelentných surovín a pracuje iba s tými najlepšími rumami z Jamajky, Barbadosu, Trinidadu a Tobaga, Dominikánskej republiky, Guatemaly, Guyany alebo Fiji.

Albert Michler | E-SHOP rjelinek.sk

AUSTRIAN EMPIRE NAVY

Tajomstvo týchto rumov spočíva v starostlivom výbere rôznych druhov rumov, ktoré vytvárajú najlepší master blenderi z Dominikánskej republiky, Barbadosu, Guatemaly a Francúzska.
Vyrábajú sa v malých dávkach, z vybraných sudov. Každý sud, v ktorom pred rumom zrel bourbon, sherry či víno alebo whisky, dotvára charakter finálneho produktu.

Austrian Empire Navy | E-SHOP rjelinek.sk

RON ESPERO

Ron Espero je umelecké dielo, vyjadrenie slobody trpezlivosti, kvalitného a majstrovského miešania. Vyzretý a zmiešaný do dokonalosti. Užite si Ron Espero, užite si svoj deň…

Ron Espero | E-SHOP rjelinek.sk

GOLD OF MAURITIUS

Mauricius. Ostrov v Indickom oceáne, ktorý dokáže prekvapiť. Vznikajú tu skvelé rumy a Gold of Mauritius je najlepším možným dôkazom. Veľmi vydarená fľaša, ktorá zbiera jednu kladnú recenziu za druhou, rovnako ako ocenenia na medzinárodných súťažiach.

Vo vôni sa na začiatku presadzuje vôňa pečených orieškov, dubového dreva, sladu a horkej čokolády. Podobné tóny sa potom objavia aj v chuti; pečené oriešky, horká čokoláda, ktorú navyše doplní tropické ovocie, čerstvá vanilka, cukor a kokos. Zážitok umocňuje opäť plný, orechový záver so stopou po horkej čokoláde.

Gold of Mauritius | E-SHOP rjelinek.sk

SAINT JAMES RHUM

SAINT JAMES RHUM je destilovaný na francúzskom ostrove Martinik
v Karibskom mori už od roku 1765 a ide o najväčšiu a najznámejšiu značku
špecifickej rumovej kategórie, tzv. agricole rhum. Tieto rumy sa odlišujú
výrobným postupom, keď sa kvasí a destiluje len šťava z cukrovej trstiny, teda to najvzácnejšie, čo možno z tejto suroviny získať.

Saint James Rhum | E-SHOP rjelinek.sk

STROH

Produkty značky STROH sú najznámejšími rakúskymi alkoholickými nápojmi.
Tradícia firmy je dlhá už viac ako 175 rokov. Dnes sa môžete s produktmi STROH stretnúť vo viac ako 40 krajinách sveta. Veľmi známy je najmä STROH Original Inländer Rum, ktorého receptúra je založená na zmesi tých
najlepších esencií a aróm. Ide v podstate o historicky prvý a dnes taký
populárny spiced rum na svete. Dodnes sa dodržiava receptúra zakladateľa spoločnosti Sebastiana Stroha.

STROH | E-SHOP rjelinek.sk

THE RUM FACTORY

Ďaleko od klasickej sériovej výroby jednotlivých rumových páleníc, spolupracuje s “Albert Michler Distillery” na vytváraní jednotlivých blendov a jedinečnom sudovom zrení ich plnení. To všetko ručnou prácou, aby nadviazali na historické tradície.

V budúcnosti sa „The Rum Factory“ bude zameriavať na “Continental  Aging” – kontinentálne zrenie rumu, pri ktorom štyri ročné obdobia v Európe znižujú „Angel’s Share“, tzv. anjelskú daň a ktoré poskytuje rozdielne klimatické vplyvy ako tropické oblasti. Široká škála rôznych sudových štýlov otvára nové možnosti: uchopiť klasické rumové štýly a reinterpretovať silné stránky jednotlivých oblastí pôvodu. Cieľom je vyrábať rum najvyššej kvality.

The Rum Factory | E-SHOP rjelinek.sk
to-topto-top