Prohledejte stránku napsáním klíčového slova (ZAVŘÍT (ESC))

Skip to Content

Spoločnosť RUDOLF JELÍNEK

Výroba destilátov na Valašsku už od 16. storočia.

Naša spoločnosť nadväzuje na viac ako 400-ročnú tradíciu výroby destilátov na Valašsku. Prvá písomná zmienka o existencii pálenice sa nachádza v urbári vizovického panstva z roku 1585.

Vďaka vhodným klimatickým podmienkam sa práve vo vizovickom regióne mimoriadne darí predovšetkým slivkám – práve preto ich pestovanie a následné spracovanie vždy tvorilo dôležitú súčasť obživy miestnych roľníkov. Na konci 19. storočia nastáva rozmach miestnych páleníc. Skúsenosti našich destilatérov na túto tradíciu nadväzujú a sú v nich hlboko zakorenené.

Opierame sa o dlhú históriu a sme neoddeliteľnou súčasťou valašského regiónu. Naša slivovica, hruškovica a ostatné ovocné destiláty sú typické regionálne produkty, ktoré Vizovice a tento kraj preslávili ďaleko za hranicami našej krajiny.

VIAC O NAŠEJ SPOLOČNOSTI
0
roky tradície výroby ovocných destilátov
0
založenie spoločnosti RUDOLF JELÍNEK
0
zahájenie exportu destilátov do USA
0
založenie vlastných ovocných sadov

Aktuálne z našej spoločnosti

Buďte s nami v obraze. V našej spoločnosti je toho vždy veľa nového.
online degu detail

ON-LINE DEGUSTÁCIA

Pripojte sa k našej online degustácii sadárskej edície v piatok 10. 12. 2021 od 17.00 hodín.

DSC_4942EditMalá

RUDOLF JELÍNEK CUP 2021!

V júni na našich sociálnych sieťach bežala súťaž – hlavnou výhrou bol večer s brand ambasádorom značky MONIN priamo doma u výhercov.

Monin_vyhra_barman_doma-55

BARMAN U VÁS DOMA!

V júni na našich sociálnych sieťach bežala súťaž – hlavnou výhrou bol večer s brand ambasádorom značky MONIN priamo doma u výhercov.

Popularizáciu ovocných destilátov vo svete cítime ako náš záväzok.

Nadväzujeme na úspešnú obchodnú činnosť Rudolfa Jelínka z 30. rokov 20. storočia, kedy sa mu po prvý krát (1934) podarilo vyviezť kosher destiláty do USA. Sme hrdí, že sa nám darí exportné úspechy neustále prehlbovať.

VIAC O EXPORTE

Pri výrobe našich produktov nadväzujeme na dlhoročné tradície.

Vlajkovou loďou našej spoločnosti je slivovica, ktorú vyrábame v niekoľkých variantoch ( v ponuke nájdete bielu, zlatú, kosher alebo jednoodrodové slivovice). Vyrábame aj ďalšie značkové ovocné destiláty tej najvyššej kvality ako je hruškovica Williams, marhuľovica, čerešňovica alebo jablkovica.

NAVŠTÍVTE ESHOP
to-topto-top